KONUT VE SERALAR ISINACAK

Balıkesir'in termal sularıyla tanınan Sındırgı ilçesinde belediyenin hayata geçirdiği projeyle, yıllardır Çaygören Barajı'na akan 98 derecelik su 21 kilometrelik boru hattıyla ilçeye getirilerek, 3 bin konut ve bin dönüm sera ısıtılacak Belediye Başkanı Yavaş: "Su, sadece konut ve seraların ısıtılmasında kullanılmayacak, turizmin gelişmesine de önemli katkı sağlayacak.

SINDIRGI SICAK SUYA KAVUŞUYOR

Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde sıcak su ısı merkezinin temel atıldı. Sındırgı ilçesinde yıllardır özlemle beklenen sıcak su için önemli bir adım daha atıldı. Daha önce sıcak su borularının bir kısmının döşenmesinin ardından ısı merkezinin temeli atıldı.

SICAK SU ABONESİNDE KAMPANYA ..! ACELE EDEN KAZANACAK

Sındırgı Jeotermal A.Ş., genel müdürü Arif Uslu ile genel yayın yönetmenimiz A. Hakan Atilla sıcak su abone konularını görüştü. Sıcak su abonelerini yakından ilgilendiren çarpıcı açıklamalar elde edildi. Acele edenler kazanacak. 15 Mayıs 2013 tarihine kadarabonelik işlemlerini bitirenler karlı çıkacak. Yapılan açıklamaya göre; Aboneler 100 m² ve üzeri konutlar için abone bedeli 3363,82 TL tutar üzerinden %15 oranındaki indirimlerden yararlanmak için 15 Mayıs 2013 tarihine...

ARTIK GÜN SAYILIYOR

Sındırgı ilçesine Hisaralan bölgesinden getirilecek şifalı kaplıca suyunun ilçe merkezine akması için artık günler sayılıyor. İlçe halkının yıllardır rüyası, hülyası, arzusu olan sıcak suya kavuşmaları için ciddi çalışmalar sergileniyor. Laf değil artık iş yapılarak hedefe doğru hızla koşuluyor. 17.200 metre uzunluğundaki ana sıcak su boru hattının boruları üretimi devam ediyor. Ayrıca şehir içi şebekesi için yaklaşık 40 km uzunluğunda standartlara uygun boru imalatı da sürüyor. Üretimi biten borular tırlar ile boru hattına döşenmek üzere bölgeye nakli yapılıyor. Sındırgı Jeotermal A.Ş. Sındırgı ilçesinde 21 Mart 2013 Perşembe günü Emendere Termal tesislerinde tanışma ve dayanışma yemeği düzenledi. Saat 18.00'de başlayan yemekte sıcak su projesinin son durumu, hedefleri hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşıldı. Sındırgı Jeotermal A.Ş. tarafından orgenize edilen tanışma ve tanım tolantısına...

SICAK SU ÖZLEMİ EYLÜL DE BİTECEK

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Sındırgı’da  çalışmaları devam eden sıcak su projesini yerinde inceledi. Başkan Yavaş, Sındırgı'nın 23 yıldır beklediği sıcak suyun Eylül ayında ilçeye geleceğini müjdeledi.

SICAK SUDA MÜJDELİ HABER

 TE Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Demir sıcak su aboneliğinin hızla arttığını belirterek Aralık ayı sonuna kadar merkezdeki bir çok kamu kurumuna sıcak su bağlanacağını söyledi.

SINDIRGI JEOTERMAL A.Ş TANIŞMA VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Sındırgı Hisaralan kaplıca bölgesi’ndeki 98 derece çıkan termal suyun ilçeye getirilmesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Emendere Resort Otelde yapılan toplantıda, işi alan firma yetkilileri katılımcıları alt yapı çalışmaları ve abonelik işlemlerine ilişkin bilgilendirdi.

JEOTERMAL ABONE İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK

Sındırgı Jeotermal Projesi ana isale(Boru) hattı 17.200 metre olarak projelendirildi. Haber merkezimizden genel yayın yönetmenimiz A.Hakan Atilla okurlarını bilgilendirmek için araştırdı. Sındırgı Jeotermal A.Ş. genel müdürü Arif Uslu ile kapsamlı bir röportaj yaptı. Abone işlemleri nasıl yapılacak? Ödemeler nasıl gerçekleşleşecek? Naki ödeme gücü olmayan abonelere banka kredi imkanları nasıl sunulacak? Genel müdür Uslu açıklamalarında şu bilgilere yer verdi. Hisaralan kaplıca suyunun ilçe merkezine taşınması için 17.200 metre botu hattının kaynaktan itibaren kazı, boru montaj çalışmalarına 21 Aralık 2012 tarihinde başlanmıştı. Haber görüşmesinin yapıldığı 27 Mart 2013 tarhine kadar 5200 metrelik bölümünde projeye uygun kazı, montaj ve kaynak ilemi bitirildi. Toplam ana boru hattı projesinin kalan 12.000 metrelik bölümü için gerekli boru siparişleri verildi. İmalatı biten borular...