SINDIRGI SICAK SUYA KAVUŞUYOR

 Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde sıcak su ısı merkezinin temel atıldı.

Sındırgı ilçesinde yıllardır özlemle beklenen sıcak su için önemli bir adım daha atıldı. Daha önce sıcak su borularının bir kısmının döşenmesinin ardından ısı merkezinin temeli atıldı. Hisaralan Kaplıcalarında bulunan 90 derece sıcaklığa sahip su, ısınma, seracılık ve turizm alanlarında kullanılması için ilçe merkezine getirilecek. Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Özgür Ertuğrul, 10 kilometre hattın borularının döşendiğini, geri kalan kısmının borularının ise gelmeye devam ettiğinisöyledi.

Ertuğrul, "Önümüzde seçim var, belki ben olurum, belki de olmam, ama sonuçta sıcak su ilçe merkezine gelecek, bundan emin olun. Sıcak su ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Kendi öz kaynağımız olan sıcak su ilçe merkezine geldiğinde halkımız daha uygun ısınmış olacak. Doğalgaza göre daha avantajlı olacak. Ayda 300- 400 lira yerine 95 liraya daha temiz ısınacaksınız. Sıcak su ilçemizin gelişmesi için son derece önemli. Devam eden Laguna termal devre mülkleri ve Özdil termal evleri ile turizm alanında ilçemiz gelişmeye devam edecek" dedi.

Müteahhit firma sahiplerinden Gökhan Demir, "Sıcak su çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. Sıcak su ilçe merkezine 4- 5 ay içerinde gelmiş olacak. Bugün ısı merkezinin temelini atıyoruz. " diye konuştu.

 

24.01.2014